ART / Lithographs / Litograph in colors 7437060
*
nr 743 7060
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Peter Dahl (b. 1934), PT, 40x30,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Peter Dahl (f. 1934), PT, 40x30
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 750
Auction date:
Monday February 27 2012
at 18:08:57
- Bid history
Time
Bidder
Bid
23/2 22:27:10
1
700 kr
27/2 17:22:46
2
Vinnande bud
- Thema-auction
Feb 27
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8144 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Farmors hus. Signe..//
Present: SEK 800
Auction ends
today
20 maj at 19:54
-
8303 LITOGRAPHS
2 pcs, Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Signerade e..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:27
*
Peter Dahl
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Read more about Grafik
nr 743 7060
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Peter Dahl (b. 1934), PT, 40x30,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Peter Dahl (f. 1934), PT, 40x30
Peter Dahl, Swedish painter born 1934, dead 2019.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 750 |
Auction date: |
Monday February 27 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
23/2 22:27:10 | 1 | 700 kr |
27/2 17:22:46 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Feb 27
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8144 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Farmors hus. Signe..//
Present: SEK 800
Auction ends
today
20 maj at 19:54 -
8303 LITOGRAPHS
2 pcs, Peter Dahl (1934-2019), Sweden. Signerade e..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 20:27